مجیدرحیمی زاده :توسعه ورزش در شرق اصفهان نیازمندفرهنگ سازی است

توسعه ورزش در شرق این منطقه نیازمند فرهنگ سازی است و برای تحقق این مهم در سالجاری همایش ها و دوره های آموزشی مرتبط برگزار خواهد شد.

مجید رحیمی زاده رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان با بیان این مطلب گفت: فرهنگ سازی و تشویق ساکنان مناطق شرقی اصفهان ضرورتی است که در سال های گذشته به این موضوع کمتر بها داده شد اما امسال قصد داریم به طور ویژه با برگزاری دوره های مختلف آموزشی، همایش ها و تجهیز مجموعه های ورزشی، توسعه ورزش را در این منطقه رقم بزنیم.

وی با اشاره به شرایط خشکسالی چندین ساله در شرق اصفهان اظهار داشت: وضعیت اجتماعی و اقتصادی این مناطق به گونه ای است که باید با فراگیرکردن ورزش شرایط زندگی را با افزایش شادی و نشاط اجتماعی بهبود بخشید.

مجید رحیمی زاده ادامه داد: تجهیز و فعالیت بیشتر خانه های ورزش روستایی نیز راهی دیگر برای ارتقای فعالیت های بدنی در شرق اصفهان است.

وی به اهمیت مشارکت هیات های ورزشی برای پیشبرد اهداف اشاره و تصریح کرد: فعال سازی هیات ها در بخش شرقی اصفهان نیازمند همکاری هیات هاست و فعالیت ها تنها نباید مختص مرکز شهر باشد، در این خصوص باشگاه ها نیز نقش مؤثری دارند و تشکیل تیم ها در رشته های مختلف در این مناطق به توسعه ورزش کمک می کند.

رئیس اداره ورزش و جوانان اصفهان خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری در ورزش همگانی مسیر پیشرفت در ورزش قهرمانی را هموار می کند، به همین دلیل باید همواره مورد توجه قرار گیرد و اداره شهرستان نیز برنامه های اصلی خود را در سال 98 بر همین مقوله تدوین کرده است، این مقوله در شهرهای با تراکم بالا بیشتر اهمیت دارد.

رحیمی زاده با بیان اینکه در سال جاری با مشارکت شورای شهر بهارستان برنامه های ورزشی مختلفی در این شهر پرجمعیت برگزار می شود، تصریح کرد: هدف اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان توسعه ورزش همگانی در مناطق پیرامونی این کلانشهر بویژه مناطق کم برخوردار و یا با تراکم جمعیتی بالاست.

رئیس اداره ورزش و جوانان اصفهان تصریح کرد: سرانه ورزشی در این کلانشهر در مقایسه با سایر شهرها بسیار پایین است و امیدواریم با تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی این میزان دست کم به نیم متر به ازای هر نفر افزایش پیدا کند.