به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان، افتخارآفرینان ورزشکاران پاراآسیایی اصفهان با آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان دیدار کردند که در این ملاقات صمیمی محمد سلطان حسینی مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان و مجید رحیمی زاده رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان حضور داشتند.

آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد در این دیدار اظهار داشت: شما ورزشکاران می توانید سفیر جمهوری اسلامی و سبب سربلندی کشور باشید، هر یک از شما با ادب اسلامی و رفتار صحیح، می توانید مردم سایر کشورها را به اسلام دعوت کنید و نشان دهید که در همه زمینه ها قوی هستیم.

وی با بیان اینکه ورزشکاران می توانند قدمی برای اسلام بردارند و معرّف خوبی برای مذهب شیعه باشند، افزود: با کسب عزت و رعایت عدالت و انصاف و جاری ساختن این ویژگی ها در رفتارمان، می توانیم به همه کارهای خود رنگ الهی بدهیم.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه افراد معلول و کم توان، توانایی هایی از خود نشان داده اند که افراد سالم این توانایی ها را ندارند، تصریح کرد: افرادی که میخواهند کار نکنند به این آیه استدالال می کنند و می گویند «لا یُکَلِّفُ اللَّهُ نَفسًا إِلّا وُسعَها: خداوند هیچ کس را، جز به اندازه تواناییش، تکلیف نمی‌کند»؛ اما بنده معتقد هستم تا توان هست، باید کار کرد، توان انسان زیاد است، اینگونه نیست که اگر انسان عضوی را از دست داد، ناامید شود و دست از تلاش بکشد.

وی گفت: ورزش مقدمه ای است برای اینکه روحیه کاری پیدا کنید، باید سالم بود و نشاط داشت تا بتوان، کارهای دیگری را انجام داد و برای خود، جامعه و کشور افتخار کسب کرد.

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به سربلندی جمهوری اسلامی ایران در سطح جهان گفت: امروز کشور ما یک کشور مستقل و سربلند است و مثل عربستان وابسته به ابرقدرت ها نیست، همه مشاهده کردید در مسئله قتل خبرنگار عربستانی، سعودی ها چگونه گرفتار شدند، آنان می توانستند بدون اینکه کسی بفهمد، منتقدان خود را از سر راه بردارند اما به واسطه اینکه سعودی ها راه شیطان را در پیش گرفتند و شیطان بر آنان مسلط شده است، قتل خاشقچی به یک بحران برای آنان تبدیل شده است.

وی با اشاره به حرکت عظیم راهپیمایی اربعین حسینی عنوان کرد: راهپیمایی بیست میلیونی اربعین در تاریخ بشر سابقه نداشته است، البته رسانه های خارجی این حرکت را سانسور خبری کرده اند اما ما شاهد هستیم که از حدود ۵۰ کشور در این راهپیمایی حضور دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان در ابتدای این دیدار گفت: دیدار گروه های مختلف ورزشکاران و رؤسای هیات های ورزشی استان اصفهان با آیت الله طباطبایی نژاد مایه دلگرمی ورزشکاران و مسئولان است و ما همواره از رهنمودهای ایشان استفاده می کنیم.

محمد سلطان حسینی با بیان افتخارات ورزشکاران در این مسابقات افزود: ورزشکاران معلول، معلولیت یا نقص ها را به فرصت تبدیل می کنند و با کسب افتخارات در مسابقات جهانی و آسیایی، پرچم مقدس کشورمان را به اهتزار در می آورند، آنان پس از موفقیت، پرچم مقدس کشورمان را می بوسند و شعارهای حماسی و مذهبی سر می دهند.

باباگلیان رئیس هیات جانبازان و معلولان استان اصفهان نیز در ادامه این دیدار گفت: ۲۵نفر از ورزشکاران و مربیان و داوران برای مسابقات آسیایی اعزام شدند و ۲۱ مدال رنگارنگ در این دوره از مسابقات توسط ورزشکاران جانبازان و معلولین نابینا و کم بینا کسب شد.