به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان، دومین طرح ملی سنجش قامت و حرکت زنان و دختران روستایی با حضور علیرضا امینآزاده، نسرین شاکری فرد و احمد حجازی معاون توسعه ورزش، مسئول امور بانوان و مسئول گروه ورزش روستایی و بازی های بومی محلی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان، محمد علی نظام زاده مسئول آموزش و پرورش بخش جلگه و دیگر مسئولین به میزبانی دبستان دخترانه آمنه روستای اسلام آباد از توابع بخش جلگه شهرستان اصفهان برگزار شد.

این طرح که طرح ملی می باشد توسط اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان با همکاری هیات پزشکی ورزشی انجام شد.

علیرضا امینآزاده معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان پیرامون این طرح اظهار داشت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی قصد داریم طرح سنجش قامت و حرکت زنان و دختران روستایی را در 40 روستای استان اصفهان اجرایی نمائیم و بالغ بر 10 هزار نفر از دانش آموزان مورد تست و سنجش قرار خواهند گرفت.

وی تصریح کرد: خروجی این طرح باعث می شود که نیازهای بانوان را بشناسیم و آنها را از لحاظ اسکلتی مورد سنجش قرار دهیم و نیازها و نواقص حرکتی آنها را در حد امکان بر طرف کنیم.

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان در پایان گفت: اگر مسئولین روستای اسلام آباد همکاری لازم را داشته باشند ما در این روستا همایش پیاده روی برگزار خواهیم کرد.

نسرین شاکری فرد مسئول امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان نیز اظهار داشت: قبل از هر چیز باید از مسئولین روستای اسلام آباد و دبستان آمنه تشکر کرد که در برگزاری طرح ملی سنجش قامت و حرکت زنان و دختران روستایی همکاری لازم را با اداره کل ورزش و جوانان داشتند.

وی ادامه داد: با ورزش سلامتی جسم و روان تضمین می شود و با اجرای این طرح می خواهیم سهم ورزش را در بین جامعه افزایش دهیم تا موجب سلامتی جسم و روان دختران و مادران شود.

نسرین شاکری فرد در پایان افزود: همه افراد روزانه حرکات و فعالیت هایی انجام می دهند که به علت عدم آگاهی این حرکات ممکن است به آنها آسیب برساند، طرح های این چنینی افراد را آگاه می کنند که چه فعالیت هایی انجام دهند و چه فعالیت هایی انجام ندهند.

پس از صحبت های شاکری فرد، محمد علی نظام زاده مسئول آموزش و پرورش بخش جلگه ضمن تشکر از مسئولین اداره کل ورزش و مسئولین دبستان دخترانه آمنه بیان داشت: اجرای این طرح به سلامت دانش آموزان و مادران آنها خواهد افزود و ما این آمادگی را خواهیم داشت که دیگر طرح ها و همایش های پیاده روی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان در بخش جلگه اصفهان برگزار شود.

گفتنی است در طرح ملی سنجش قامت و حرکت زنان و دختران روستایی در دبستان آمنه سن، قد و وزن دختران و مادران مورد سنجش قرار گرفت و به افرادی که با مشکل کف پای صاف، شانه نامتقارن، قوز کمر، گودی کمر، پای پرانتز و ... روبرو بودند، گفته شد به هیات پزشکی ورزشی استان مراجعه کنند تا عادت های نادرست حرکتی به آنها گوشزد شود و نواقص اسکلتی تا حدودی بر طرف شود.