به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان، مراسم بدرقه ورزشکاران اصفهانی اعزامی به مسابقات پارآسیایی 2018 جاکارتا با حضور محمد سلطان حسینی مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان اصفهان، مجید رحیمی زاده رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان و دیگر مسئولین به میزبانی سالن اجتماعات بیمارستان میلاد برگزار شد.

محمدرضا باباگلیان رئیس هیأت ورزش‌های جانبازان و معلولان استان اصفهان در این مراسم اظهار داشت: در ایام بزرگداشت حماسه دفاع مقدس هستیم و هفته بزرگداشت رشادت‌ها و خالصی‌هاست، در هفته بزرگداشت دفاع مقدس شاهد برنامه رهسپاری نمایندگان شایسته ورزش استان هستیم که در راه رسیدن به قله‌های افتخار هستند و امیدواریم بتوانند موفق باشند و برگ زرین دیگری به افتخار ایران و استان اضافه کنند.

رئیس هیأت ورزش‌های جانبازان و معلولان استان اصفهان تصریح کرد: صحبت‌های مقام معظم رهبری را شنیدیم و تأکیدات ایشان بر رعایت اخلاق؛ 25 نفر از اصفهان در این کاروان حضور دارند و 12 درصد از ورزشکاران کاروان اعزامی از استان اصفهان حضور دارند.

وی ادامه داد: امید است بتوانند مزد همه زحمت‌هایشان را بگیرند و موفق باشند، توفیقی برای مسؤولان است که در حوزه ورزش جانبازان و معلولان حضور دارند.

رئیس هیأت ورزش‌های جانبازان و معلولان استان اصفهان بیان کرد: 250 از ورزشکاران به جشنواره بزرگ ورزشی در دهه فجر اعزام خواهند شد؛ هفته پارالمپیک را در آینده نزدیک داریم و می‌خواهیم معرفی خوبی از رشته‌های پارالمپیکی داشته باشیم.

اصغر فیاض رئیس هیأت نابینایان و کم‌بینایان استان اصفهان در این جلسه گفت: باتوجه به مسؤولیتی که در بهزیستی دارم، خوشحال هستم که بیش از 30 سال از عمرم را در کنار معلولان بودم و ورزش را به عنوان یک کمک برای توانمندسازی معلولان می‌دانم.

وی افزود: نه فقط در گروه جانبازان و معلولان و نه فقط در گروه ناشنوایان و نابینایان بلکه حتی در گروه افراد کم توان ذهنی به عنوان مقوله سلامت می‌پردازیم؛ به عنوان مثال امید کریمی ورزش شطرنج را با همت خانواده‌اش شروع کرد و در سنین پائین گفتم یک روزی تو به تیم ملی هم راه پیدا خواهی کرد و امروز هم عازم مسابقات پارآسیایی است.

رئیس هیأت نابینایان و کم‌بینایان استان اصفهان عنوان کرد: اگر ورزشکاران به این مرحله و درجه از موفقیت رسیده‌اند، به دلیل آن‌ است که خودشان خواستند.

وی تاکید کرد: 10 تا 15 درصد از جامعه به گفته سازمان جهانی در هر جامعه‌ای معلول هستند ولی از این جمعیت که سازمان جهانی اعلام کرده‌ است، نزدیک به 120 هزار معلول در استان اصفهان داریم.

فیاض مطرح کرد: در هیأت ما فقط 450 ورزشکار نیمه‌حرفه‌ای و حرفه‌ای داریم و درصد خیلی پائینی از جامعه معلولان به ورزش روی آوردند و یکی از دلایل این عدم ورود به ورزش دشواری دسترسی به امکانات ورزشی است.

وی خاطر نشان کرد: این بضاعت در استان اصفهان وجود دارد که کاروان 25 نفره ما در دوره بعدی 50 نفری و در دوره بعدی‌اش 100 نفره شود و فقط نیاز است که زیرساخت‌های لازم را برای این عزیزان فراهم کنیم.

مهدی علیزاده، علیرضا مختاری، داوود علی قاسمی، فائزه کرمانی، محمدرضا سبحانی‌نیا، زینب ملکی، معصومه شجراتی و هادی نوری به عنوان ورزشکار و نصراله احدی‌پرست، ابراهیم مومنی، مازیار میرعظیمی به عنوان مربی و فرشاد هاشمی به عنوان داور از هیأت جانبازان و معلولان استان اصفهان به مسابقات پارآسیایی جاکارتا اعزام خواهند شد.

همچنین آرین لطفی، علی الهی، محمد مشهدیان، هاجر صفرزاده، راضیه محمودی، محمد سرنجی، طیبه استکی، امید کریمی و مهدی رومی‌فر به عنوان ورزشکار و مهدی نباتی، سهراب اسدی‌شیراز، لیلا صفری و زهره ابراهیمی به عنوان مربی از هیأت ورزش‌‌های نابینایان و کم‌بینایان استان اصفهان به این مسابقات اعزام خواهند شد.

در ادامه این برنامه از کاروان اعزامی با حضور مسئولان تقدیر و تجلیل به عمل آمد؛ همچنین در بخش دیگری از برنامه از جانبازان مدال‌آور در مسابقات بین‌المللی تقدیر به عمل آمد.