به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان، علی عابدی متولد 1362 در اصفهان که فوق دیپلم کامپیوتر گرفت تا اینکه در دانشگاه اصفهان موفق به اخذ لیسانس تربیت بدنی شد، همچنین در دانشگاه "توروتگارتای " ایتالیا، لیسانس پزشکی ورزشی و در ادامه دوره های تخصصی بدنسازی فوتبال را در همین دانشگاه دریافت کرد. در باشگاه سپاهان مربیگری کرده و مدارک مربیگری فوتبال را در ایران و ایتالیا نیز دریافت نمود. سابقه بازی در تیم های پالایشگاه اصفهان، فوتسال دانشجویان ایران را دارد اما مصدومیت زانو سبب شد تا از بازی فوتبال جدا شود و به مربیگری روی بیاورد و اکنون در ایتالیا مربی تیم فوتسال الیمپوس می باشد، با علی عابدی پیرامون فوتسال صحبت کردیم که وی در پاسخ درباره فوتسال ایران گفت: من متاسفانه فوتسال ایران را دنبال نمی کنم و خبری در این مورد ندارم، فقط فوتبال ایران آنهم نه به طور کامل پیگیری می کنم.

وی ادامه داد: افراد فوتسالی و حتی فوتبالی ایتالیا، احترام ویژه ای برای فوتسال ایران قائلند و قدیمی های مخصوصا فوتسالی ایتالیا، محمدرضا حیدریان و وحید شمسایی را می‌ شناسند، فوتسال ایران در جهان ارزشمند و قابل احترام است.

عابدی پیرامون دستمزدهای فوتسالی ها در ایران بیان داشت: دستمزدها در فوتسال ایران صد در صد مطلوب نیست مگر اینکه در لیگ برتر، ولی در ایتالیا تا دسته دوم حقوق کافی دارند و نیازی به انجام کار دیگری ندارند و حتی بعضی از بازیکنان در دسته های سوم و چهارم هم حقوق مکفی می گیرند، چراکه بازیکن های کلیدی باشگاه ها محسوب می شوند.

وی در مورد تفاوت تیمداری در فوتسال ایران و ایتالیا تاکید کرد: باشگاه های فوتسال در ایتالیا به صورت خصوصی اداره می شوند، باشگاه ها اسپانسر دارند، خرید و فروش بازیکن، حتی تیم های رده های پایین هم آکادمی دارند و یا بهتر بگویم هر باشگاهی در تمام رده ها تیم دارند.

مربی ایرانی تیم فوتسال الیمپوس ایتالیا ادامه داد: زمین های فوتسال و فوتبال را در همه جای ایران می بینیم، بازیکنان با استعدادی داریم، اما از بقیه جهاتی که عرض کردم عقب هستیم. شاید اگر برنامه ریزی و پرورش استعدادهای ایتالیا را در ایران داشته باشیم ، از هر لحاظ می توانیم در آمدزایی کنیم.

عابدی به دستاورد خود در فوتسال ایتالیا اشاره کرد و اظهار داشت:من قبلا در دسته ۳ و ۴ فوتسال ایتالیا تجربه کار داشتم، اما امسال به عنوان مربی بدنساز در تیم الیمپوس سری آ مشغول به کار شدم و بهترین دستاورد من از لیگ فوتسال ایتالیا، این است که برنامه ریزی دقیق در کارها داشته باشم و اینجا از لحاظ تجربی و علمی پیشرفت دارند و همیشه در حال بروزرسانی اطلاعات خود هستند.

عابدی در مورد سئوال اینکه آیا پیشنهادی از سوی تیم های ایرانی دارد، گفت: از هیچ باشگاه ایرانی پیشنهاد مربیگری ندارم، شاید سال آینده در همین تیم الیمپوس بونم و فقط از ایران پیشنهاد کار در قسمت مدیریتی یکی از بخش های باشگاه را دارم، در حال حاضر در کلاس مربیگری یوفا شرکت کردم که این دوره ۲ ماه طول خواهد کشید.

وی تصریح کرد: در کلاس مربیگری یوفا، متدهای تکنیک و تاکتیک در فوتبال، روانشناسی، متدهای تمرین، تکنیک های دروازبانی، قوانین بازی(داوری)، پزشکی در ورزش، قوانین فدراسیون فوتبال، عضویت در اتحادیه مربیان فوتبال، فوتبال زنان و ... با حضور ۹ مدرس بین المللی فدراسیون فوتبال ایتالیا در شهر رم آموزش داده می شود.

عابدی در پایان آرزوی پیشرفت برای فوتبال و فوتسال اصفهان نمود.