به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان، سایت تفریحی واحه شهر ورزنه اصفهان بزرگترین سایت تفریحی کویر در ایران روز جمعه 21 اردیبهشت ماه میزبان هشتمین دوره مسابقات شترسواری کشور بود، سایتی که بـا امکـاناتی هـمچـون موتور های چهارچرخ یک نفره و دو نفره، زیپ لاین، سافاری، شتر سواری، رستوران، شربت خانه، کمپینگ، رسدخانه و ... به بهره برداری رسیده که مورد توجه گردشگران علاقه مند، به اینگونه تفریحات قرار گرفته است. روز پنجشنبه 20 اردیبهشت ماه با دو نفر از همکاران رسانه ایی مسیر 110 کیلومتری اصفهان-ورزنه را طی کردیم و شب قبل از مسابقات سری به سایت واحه زدیم که در خودش بی نظیر بود چراکه وقتی به بالای تپه های شنی رسیدیم ستارگان آسمان را در فاصله نزدیکی خود دیدیم و منظره بسیار زیبایی بود که گردشگران شهر ورزنه بدون شک این منظره را از دست نخواهند داد. این مقدمه ای برای شهر ورزنه بود تا به هشتمین دوره مسابقات شترسواری کشور برسیم. در این رقابت ها تیم هرمزگان به مقام قهرمانی رسید، کرمان دوم شد و اصفهان به مقام سومی بسنده کرد. در حاشیه این مسابقات دیدنی نشست خبری نیز در محل شهرداری ورزنه برگزار شد که غلامحسین رضایی شهردار شهر ورزنه اصفهان، مهدی اسدی رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان اصفهان و سعید انصاری معاونت امور روستایی استانداری اصفهان به سئوالات خبرنگاران پاسخ دادند، در ابتدا غلامحسین رضایی گفت: در ایام نوروز ۱۳۹۷ بیش از ۱۵۰ هزار نفر گردشگر داخلی و خارجی از شهر ورزنه دیدن کردند، شهرستان اصفهان داری ۱۴ شهر می باشد که ورزنه پس از شهر اصفهان و بهارستان با ۱۴۰۰۰ نفر جمعیت سومین شهر پر جمعیت شهرستان اصفهان محسوب می شود.

وی ادامه داد: از مسئولین استان و شهرستان اصفهان تشکر می کنم که به شهر ورزنه اعتماد کردند و میزبانی هشتمین دوره مسابقات شترسواری کشور را به این شهر سپردند.

رضایی شهر ورزنه شهر فرشتگان سپیدپوش را اینگونه توصیف کرد و بیان داشت: ورزنه سفیدترین شهر ایران، آخرین شهر ساحلی زاینده رود، تنها تالاب بین المللی فلات مرکزی ایران، اولین گاو چاه، اولین آسیاب شتر و آسیاب حنا احیا شده ایران، اولین سایت تفریحی کویر نوردی کشور، اولین قلعه زنده و دومین قلعه وسیع کشور ایران، نزدیکترین تپه های ماسه های شنی به شهر اصفهان می باشد.

شهردار ورزنه افزود: در بحث گردشگری تهمیداتی را در نظر خواهیم گرفت تا گردشگران بتوانند بیش از یک شبانه روز در شهر فرشتگان سپیدپوش بمانند.

در ادامه مهدی اسدی اظهار داشت: قصد داریم در سال ۱۳۹۷ با همکاری هیات شنای استان اصفهان اولین دوره مسابقات شنای روستائیان استان را در اصفهان برگزار نمائیم که در همین خصوص نیز جلسه ای با مسئولین هیات شنا داشته ایم.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از ۶۵ خانه ورزش روستایی در استان اصفهان به بهره برداری رسیده که پیش بینی می شود تا پایان سال ۱۳۹۷ ، ۱۰۰ خانه ورزش دیگر به بهره برداری رسانیم، در افتتاح این خانه ها استانداری، فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی، اداره کل ورزش و جوانان استان، دهیاری ها، بخشداری ها و ... همکاری ویژه ایی با ما داشتند.

اسدی پیرامون مسابقات شترسواری به میزبانی ورزنه گفت: خوشحالم که هشتمین دوره این رقابت ها در شهر فرشته های سپید پوش برگزار شد که استقبال خوبی از این رقابتها به عمل آمد که جا دارد از مسئولین این شهر کمال تشکر را نمایم.

وی در پایان افزود: نهمین المپیاد فرهنگی ورزشی روستائیان استان اصفهان در شهرستان خمینی شهر برگزار می شود و همچنین سومین دوره مسابقات بازی های بومی محلی جام رسانه را پس از چند سال وقفه امسال نیز خواهیم داشت.

در پایان نشست خبری سعید انصاری معاونت امور روستایی استانداری اصفهان صحبت های خود را چنین آغاز کرد و بیان داشت: بنده ده روز می باشد که به سمت معاونت امور روستایی رسیدم و با توجه به اینکه محسن مهرعلیزاده استاندار ورزشی و ورزش دوست است تاکید ویژه ایی داشته که ورزش روستائیان بطور خاص مورد توجه قرار گیرد، بنده هم به مقوله ورزش اهمیت بسیاری خواهم داد و در کنار فعالیت های دینی، فرهنگی و عمرانی در خدمت روستائیان گرانقدر استان اصفهان می باشم.

انصاری در پایان گفت: درصدد هستیم ورزش های بومی و محلی که جنبه قهرمانی دارند را ترویج دهیم.

از دیگر مسئولین که این رقابت ها را از نزدیک شاهد بودند می توان به غلامرضا جعفری رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی، قربانعلی قائمی مشاور استاندار اصفهان، مجید رحیمی زاده و محمود یسلیانی رئیس و معاون اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان، رجبی رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان اصفهان و برخی از روسای هیات های ورزشی این استان اشاره کرد.