معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان:

 معون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش وجوانان :  اصفهان باید نمونه ای برای سایر استانها باشد 

معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت مهدی نفر گفت: وی یکی از بهترین‌های رسانه بود و از صمیم دل می‌گویم، ورزش همگانی نیاز به حمایت افرادی مانند نفر داشت.

·        

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش وجوانان شهرستان اصفهان گردهمایی مشترک شعبانی معاون توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان با روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌های تابعه استان اصفهان در سرای ورزشکاران برگزار شد.

معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش وجوانان در این گردهمایی مشترک گفت  : حدود هشت ماه است که وزارت ورزش و جوانان در دولت جدید مستقر شده است و ما موظف هستیم عملکرد یک‌ساله خود را ارائه دهیم و همچنین هفته آینده معاونت‌های وزارت ورزش نشست خبری دارند که عملکرد یک‌ساله خود را اعلام می‌کنند.

غلامرضا شعبانی بهار  ادامه داد: یکی از کارهایی که دکتر گودرزی در دستور کار قرار داده است این است که تعامل خوبی را با شهرستان‌ها برقرار کنیم و وزیر ورزش و جوانان موظف کرده است هر معاون باید سالی دو مرتبه به استان‌ها سر بزنند تا از مشکلات آنها با خبر شوند و سفر به اصفهان نیز در راستای همین سیاست است.

وی اضافه کرد: وزارت به موضوع جوانان توجه دارد اما مسائل ورزش آنقدر پیچیدگی دارد و گسترده است که به حوزه جوانان سایه افکنده است و ما نیز به این موضوع معترف هستیم.

شعبانی‌بهار ادامه داد: تا زمانی که جدایی بین وزارت ورزش و جوانان رخ نداده ما موظف هستیم به حوزه جوانان نیز رسیدگی کنیم.

وی تصریح کرد: یکی از موضوعات جدی ما توجه به ورزش همگانی و قهرمانی به صورت همزمان با هم است چرا که هر دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند و نمی‌توانیم بگوییم تنها باید به ورزش همگانی توجه کنیم.

معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: چیزی که مردم از ما انتظار دارند و مستقیم با سلامت مردم سروکار دارد و بخشی از ناهنجاری‌های اخلاقی و اعتیاد را رفع می‌کند، توسعه ورزش همگانی است که می‌تواند پاسخگو باشد.

وی اضافه کرد: 50 درصد مردم کشور به کم تحرکی مبتلا هستند، 57 درصد از بانوان ما از چاقی نگران هستند و 35 درصد خانم‌ها نیز مبتلا به چاقی هستند و توسعه ورزش همگانی سلامت را برای مردم به ارمغان می‌آورد و این رسالت وزارت ورزش و جوانان است که در تمام دنیا نیز وجود دارد.

شعبانی‌بهار تاکید کرد: در کمال تاسف در کشور ما همیشه افراط و تفریط وجود دارد و فدراسیون‌های ورزشی گمان می‌کنند تنها باید چند نفر را جمع کرده و برای آنها اردو برگزار کنند در حالی‌که این تنها وظیفه فدراسیون‌ها نیست و به آنها این نکته را گوشزد کرده‌ایم که توسعه ورزش همگانی نیز از جمله وظایف شماست.

وی ادامه داد: در ارزیابی‌هایی که از فدراسیون‌های ورزشی به عمل می‌آوریم توسعه ورزش همگانی را نیز مدنظر قرار می‌دهیم.

معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه برای نخستین بار ردیف بودجه ورزش همگانی برای فدراسیون‌های ورزشی ایجاد کردیم، تصریح کرد: در استان‌ها نزدیک به 15 میلیارد بودجه برای توسعه ورزش همگانی اختصاص دادیم و پس از اینکه این بودجه را به فدراسیون‌ها دادیم بر آن نظارت می‌کنیم.

وی اضافه کرد: اصفهان جزو استان‌های پایلوت ما در توسعه ورزش همگانی است و این شهر باید نمونه‌ای برای سایر استان‌ها مطرح شود.

شعبانی بهار یادآور شد: یکی از موضوعات جدی در ورزش اصفهان ورزشگاه نقش جهان است که گرفتاری‌های بسیاری را به وجود آورده است اما با سفر معاون اول رئیس جمهور به اصفهان امیدوارم بتوانیم مشکل ورزشگاه نقش جهان را حل کنیم.

وی با بیان اینکه ورزش باید یکی از خدماتی باشد که شهرداری‌ها به مردم در کنار دیگر کارهایشان ارائه می‌کنند، تاکید کرد: در صدد اجرای برنامه‌ای هستیم تا شهرداری‌های نمونه در زمینه ورزش همگانی را به شهرداران دیگر شهرهای کشور معرفی کنیم و شهرداری اصفهان به عنوان یک الگو به سایر شهرهای کشور معرفی می‌شود.